Plzeňská teplárenská

Ukončení topné sezóny, letní vytápění, odstávky

Vážení zákazníci,
ke dni 31.5.2019 bylo ukončeno otopné období.

Dle platné vyhlášky ministerstva průmyslu trvá otopné období od začátku září do konce května. Vytápění je možné přerušit nebo omezit dříve, pokud průměrná venkovní teplota vystoupí dva dny po sobě nad 13 stupňů a nečeká se ochlazení.

Letošní chladný květen ukončil vytápění téměř o měsíc déle nežli tomu bylo v minulém roce. Výroba tepla v Plzeňské teplárenské tak byla v letošním květnu o cca 30% vyšší oproti květnu roku 2018.
Obecně lze říci, že dodávka tepla byla v této sezoně přibližně obdobná, i když o něco vyšší než v loni, jen s jiným průběhem. Zatímco loni jsme zažili mimořádně studený únor a březen, horký duben a květen, letos byl chladný zejména leden, duben a rekordně chladný květen s průměrným únorem a březnem.

Letní vytápění

Během letních měsíců (1.6. - 31.8.) jsme připraveni na základě vývoje počasí operativně zahajovat temperování u objektů, které daly souhlas s letním vytápěním.
U objektů, kde souhlas udělen nebyl, temperování objektů pro zajištění tepelné pohody během chladných dnů možné není. V případě zájmu o letní vytápění u těchto objektů nás proto neváhejte kontaktovat na emailové adrese martina.nolcova@plzenskateplarenska.cz, nebo vladimira.kalinova@plzenskateplarenska.cz.

Statutární zástupci společenství vlastníků, nebo majitelé nemovitostí mohou zaslat volnou formou souhlas s letním vytápěním na uvedené emailové adresy.

Odstávky v dodávkách tepla a teplé vody

Mimo otopné období proběhnou také některé odstávky dodávek tepla (v letních měsících především teplé vody) a to z důvodů rekonstrukcí a oprav.
Seznam plánovaných i neplánovaných odstávek zveřejňujeme v sekci Odstávky, nebo si můžete v Zákaznické zóně aktivovat upozornění na odstávky formou SMS pro Váš objekt. Jednoduchý návod najdete zde..Publikováno dne 31. 5. 2019

Předchozí novinka Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt