Plzeňská teplárenská

Ukončení topné sezóny 2019/2020, letní vytápění

Vážení zákazníci,
ke dni 31.5.2020 bylo ukončeno otopné období.

Dle platné vyhlášky č. 194/2007 Sb. trvá otopné období od začátku září do konce května. Vytápění je možné přerušit nebo omezit dříve, pokud průměrná venkovní teplota vystoupí dva dny po sobě nad 13 stupňů a nečeká se ochlazení.

Období, kdy jsme v závislosti na klimatických podmínkách topili, bylo sice o něco delší než obvykle, kdy jsme začali vytápět loni 9. září, podle předběžných statistik se však celkově odběr tepla snížil o jednotky procent a zákazníci tak zaplatí méně.

Důvodem je především velmi teplá zima, kdy v otopném období neklesla žádný zimní měsíc průměrná venkovní teplota pod bod mrazu a únor patřil s průměrnou venkovní teplotou plus čtyři stupně k nejteplejším za uplynulou dekádu.

Letní vytápění

Během letních měsíců ( 1.6. - 31.8. ) jsme připraveni na základě vývoje počasí operativně zahajovat temperování u objektů, které daly souhlas s letním vytápěním.
U objektů, kde souhlas udělen nebyl, temperování objektů pro zajištění tepelné pohody během chladných dnů možné není. V případě zájmu o letní vytápění u těchto objektů nás proto neváhejte kontaktovat na emailové adrese martina.nolcova@plzenskateplarenska.cz, nebo vladimira.kalinova@plzenskateplarenska.cz.

Statutární zástupci společenství vlastníků, nebo majitelé nemovitostí mohou zaslat volnou formou souhlas s letním vytápěním na uvedené emailové adresy.


Publikováno dne 1. 6. 2020

Předchozí novinka Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt