Plzeňská teplárenská

ÚSPORNÝ TARIF pro naše odběratele

 

Úsporný tarif je jednorázový státní příspěvek, který vám pomůže s platbami za energie. V našem případě za teplo z Plzeňské teplárenské, a.s. a jejího centrálního zásobování teplem. Tento příspěvek se týká pouze domácností, tedy bytových jednotek a rodinných domů určených k bydlení. Jeho výši i to, jak ho jako dodavatel energií budeme svým zákazníkům poskytovat, určuje vládní nařízení. 

Příspěvek za námi dodávané teplo se týká takzvané Druhé vlny úsporného tarifu a jedná se o podporu na příští rok. Výše jednorázového ročního příspěvku je vládou stanovena na 4 500 Kč za domácnost/bytovou jednotku. Dle vládního nařízení vám bude podpora zohledněna při nejbližších zálohových platbách neprodleně poté, co ji obdrží naše společnost jako dodavatel (předpoklad je únor 2023).

Každý náš zákazník, který má s námi uzavřenou smlouvu, a který si chce nárokovat tento příspěvek, bude povinen nahlásit a zaslat informaci o počtu domácností/bytů využívaných k bydlení na daném odběrném místě. Tuto informaci nám bude nutné zaslat, dle připravovaných instrukcí, nejpozději do 30. listopadu 2022. Nejtypičtější jsou asi SVJ či družstva, spravující více bytových jednotek, ale tato povinnost se týká i rodinných domů napojených na naše teplo.

Aktuálně připravujeme co nejjednodušší systém a způsob administrace celého procesu. V nejbližší době vás budeme informovat s podrobnými instrukcemi postupu.

Základní informace k úspornému tarifu pro odběratele Plzeňské teplárenské, a.s.

 

Více informací o úsporném tarifu lze čerpat z tiskové zprávy MPO „Vláda schválila konečnou podobu úsporného tarifu z dílny MPO“.

 

Naši obchodníci rádi zodpoví vaše případné dotazy na níže uvedených kontaktech:

  1. Martina Nolčová / 377 180 639 / martina.nolcova@plzenskateplarenska.cz
  2. Jana Novotná / 377 180 618 / jana.novotna@plzenskateplarenska.cz
  3. Vladimíra Kalinová / 377 180 419 / vladimira.kalinova@plzenskateplarenska.cz
  4. Michaela Klimešová / 377 180 157 /  michaela.klimesova@plzenskateplarenska.cz

 

Publikováno dne 8. 9. 2022

Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt