Plzeňská teplárenská

Vytápění s teplárnou...nebo sám?

Tuhle otázku si často pokládá hodně lidí. Co je výhodnější - o nic se nestarat a mít zajištěné vytápění s teplárnou nebo si vše obstarat sám? V novém čísle našeho časopisu Teplo jsme shromáždili veškerá fakta a snažili se Vám dát jasnou odpověď.

Chceme-li porovnat ceny tepla z CZT a lokálních necentrálních zdrojů, musíme kalkulovat se VŠEMI náklady na vybudování případného nového malého zdroje, jeho provoz, a nikoliv porovnávat pouze ceny paliva a konečnou cenu z teplárny.


Objevuje se řada různých srovnání, která však velmi často nerespektují skutečnou realitu. Výsledkem jsou pak zkreslené představy o tom, jak je výhodné mít vlastní “nezávislý” zdroj. Tak například tepelné čerpadlo. To je skvělé řešení při individuální výstavbě. Jejich využití pro bytové objekty je ale velmi diskutabilní. Jejich prodejci podobně jako “agenti s plynem” neradi uvádějí všechny nákladové položky, nadsazují hodnoty topného faktoru, zamlčují fakt nízké účinnosti tepelných čerpadel při nízkých teplotách a nadsazují životnost zařízení.

Provedli jsme vyhodnocení provozu v částečně zatepleném bytovém domě se šestnácti bytovými jednotkami, 4 NP, s roční spotřebou 438 GJ, varianta “úplné odpojení”.

Obyvatelé Plzně by pak měli často také kalkulovat s tím, že Plzeňská teplárenská, a.s. dodává teplo za jednu z nejnižších cen v ČR.

Celý článek o porovnání cen tepla najdete v aktuálním čísle časopisu Teplo, který je volně ke stažení zde..


Další informace

Publikováno dne 19. 10. 2017

Předchozí novinka Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt