Plzeňská teplárenská

Energetický rádce

Stojíte před rozhodnutím jaké zvolit vytápění?
Rádi vám poradíme

Srovnání výhod jednotlivých zdrojů energií

Plzeňská
teplárenská, a.s.
Centrální plyn. kotelna Individuální plynové kotle Tepelné čerpadlo
Investiční náklady  nejlepší  dobré  dobré  horší
Provozní náklady  dobré  dobré  horší  nejlepší
Obsluha / Servis / Oprava /Bezpečnost  nejlepší  horší  horší  horší
Vyúčtování nákladů  dobré  dobré  nejlepší  horší
Rozúčtování teplé vody  dobré  dobré  nejlepší  horší

 nejlepší   dobré   horší

Nejčastější mýty

Mnohatýdenní odstávky
Oprava tepelného vedení standardně trvá několika hodin, maximálně několik dní. Plánovaná oprava s přerušením dodávky tepla se průměrně pohybuje v rozmezí 2 dnů.
Topení pouze v zimním období
Tepelné zařízení Plzeňské teplárenské, a.s. je v provozu celoročně. Zákazníci tedy mají možnost zátopu i v létě v případě udělení souhlasu s letní dodávkou tepla.
Nemožnost individuálního nastavení
Dnešní technická opatření již plnohodnotně umožňují individuální způsob regulace, a proto lze zvolit vlastní nastavení pro jednotlivé byty.
Velké ztráty ve vedení tepelné energie
Plzeňská teplárenská, a.s. používá vysoce kvalitní materiály a pravidelně obnovuje veškerá zařízení, díky kterým jsou ztráty ve vedení minimální.

Poskytovaný servis

Nedílnou součástí našeho poskytovaného servisu je rozšiřování a zkvalitňování nabízených služeb. Pro dodávku tepelné energie můžete jednoduše využívat spolehlivých a vysoce odborných služeb pouze jediného dodavatele.
 • Pravidelný servis a kontrolu

  Hledáme komplexní řešení a klademe důraz na pravidelný servis, revizi a důkladnou údržbu.

 • Pohotovost 24/7

  V případě jakékoliv poruchy či problémů s dodávkou tepla je vám k dispozici nás zkušený tým, který je v pohotovosti 24 hodin denně.

 • Osobní přístup

  Ke každému zákazníkovi přistupujeme s individuálním a osobitým přístupem, což nás odlišuje od konkurence.

 • Bezpečnost

  Tepelnou energii vyrábíme mimo místo spotřeby, a proto se nemusíte obávat případných havárií či požárů zapříčiněných výbuchem propan-butanu nebo zemního plynu.

 • Spolehlivost

  Pokrýváme všechny plzeňské městské obvody a zajišťujeme nepřetržitou dodávku tepla bez ohledu na poruchy.

 • Zákaznická zóna

  Zákaznická zóna je portál pro naše zákazníky, díky kterému máte přehled o všech využívaných službách a důležitých informacích, které s dodávkou tepla souvisejí.

 • Odborná konzultace

  Přenechejte starosti našim odborníkům a využijte bezplatnou poradenskou činnost. Všem zájemcům nabízíme odborné konzultace, jejíž součástí je návrh koncepčního řešení přímo na míru.


Vytápění s teplárnou, nebo sám ?


 • 56 000
  připojených domácností
 • 24/7
  servis a havarijní služby
 • 2 924
  odběrných míst

Tuhle otázku si často pokládá hodně lidí. Co je výhodnější - o nic se nestarat a mít zajištěné vytápění s teplárnou nebo si vše obstarat sám?

Chceme-li porovnat ceny tepla z CZT a lokálních necentrálních zdrojů, musíme kalkulovat se VŠEMI náklady na vybudování případného nového malého zdroje, jeho provoz, a nikoliv porovnávat pouze ceny paliva a konečnou cenu z teplárny.

Objevuje se řada různých srovnání, která však velmi často nerespektují skutečnou realitu. Výsledkem jsou pak zkreslené představy o tom, jak je výhodné mít vlastní “nezávislý” zdroj. Tak například tepelné čerpadlo. To je skvělé řešení při individuální výstavbě. Jejich využití pro bytové objekty je ale velmi diskutabilní. Jejich prodejci podobně jako “agenti s plynem” neradi uvádějí všechny nákladové položky, nadsazují hodnoty topného faktoru, zamlčují fakt nízké účinnosti tepelných čerpadel při nízkých teplotách a nadsazují životnost zařízení.


 

Porovnání cen tepla v regionech - ceny 2024


Porovnání cen tepla teplárenských společností. Plzeňská teplárenská patří k nejlevnějším dodavatelům tepla v České republice. Cena včetně DPH (Kč/GJ - měřeno na vstupu do objektu)

Máte dotazy ? Rádi Vám pomůžeme

Informace o zpracování osobních údajů >>

Kontaktujte nás

Mohlo by Vás zajímat


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt