Plzeňská teplárenská

Fúze

Zastupitelé města Plzně v prosinci 2017 odsouhlasili přípravu projektu fúze, spojení Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou. V této sekci pro Vás srhnujeme nejnovější dostupné články, videa, reportáže a nejčastější otázky k tématu.

Co znamená fúze Plzeňské teplárenské a Plzeňské energetiky?

Fúze označuje proces spojení společností, a to jak z hlediska věcného, ekonomického, tak
 právního. V případě sloučení Plzeňské teplárenské a Plzeňské energetiky obě z nich vkládají svůj současný majetek a vzniká nová společnost, která pokračuje pod jménem a IČO Plzeňské teplárenské. Město Plzeň, 100% vlastník Plzeňské teplárenské, si v ní zachovává majoritní vlastnický podíl 65 %. Plzeňská energetika spojením zanikne, její jediný vlastník - Energetický a průmyslový holding (EPH) - vstoupí do nové společnosti s menšinovým podílem 35 %.

Město si většinovým podílem zaručuje rozhodování ve strategických oblastech, jako jsou například ceny tepla. Spojení společností zásadně zvyšuje pravděpodobnost tvorby zisku, záruky nízkých cen tepla, výplaty dividend (podílů na zisku pro vlastníky), financování sponzoringu pro město a celkově větší stabilitu v rámci rychle se měnícího energetického trhu.

V květnu 2018 bude Zastupitelstvo města Plzně schvalovat akcionářskou dohodu, kterou nyní město připravuje s EPH, vlastníkem Plzeňské energetiky. Akcionářská dohoda stanoví náležitosti řízení a fungování nové společnosti. Akcionářská dohoda mimo jiné garantuje zachování stávající ceny tepla také pro roky 2019, 2020, 2021. Zákazníci Plzeňské teplárenské se tak jako jediní v Česku dostanou na dlouhodobě neměnné ceny tepla.

Více informací o fúzi Vám poskytnou články a reportáže z médií, které najdete níže. V sekci Časté dotazy pro Vás shrnujeme celkové informace o fúzi.

Články o fúzi v médiích

27. 4. 2018

Plzen.cz - Chystá se smlouva pro spojení Plzeňské teplárenské s Plzeňskou energetikou

Plzeňská teplárenská a Plzeňská energetika v poměru 70 ku 30 % dodávají teplo a teplou vodu pro Plzeň, dlouhodobě spolupracují na...

19. 4. 2018

ZAK TV - 11. 4. Město Plzeň a teplárna může získat spojením s Plzeňskou energetikou řadu výhod

Vedení společností Plzeňská teplárenská a Plzeňská energetika pokračuje v přípravách na jejich sloučení. Loni v prosinci odhlasovali...

6. 4. 2018

Veřejná diskuse o fúzi městské teplárny s Plzeňskou energetikou

Veřejná diskuse o chystané fúzi městské společnosti Plzeňská teplárenská s Plzeňskou energetikou a. s. se uskutečnila ve středu 28....

Zobrazit další články


Videa

Silná pozice na trhu

Inovativní budoucnost

Zisk pro město

ZAK TV - Politici našeho kraje, kde byl hostem Pavel Šindelář

Stabilita a bezpečnost

Studio Z s Tomášem Drápelou, ZAK TV z 12.4.2018

Garance nízké ceny

Zprávy Plzeň TV z 29.3.2018

Zprávy ZAK TV z 5.12.2017

Zprávy ZAK TV z 21.11.2017

Zprávy ZAK TV z 15.11.2017


Dokumenty

Oznámení o fúzi sloučením

Chcete se dozvědět další informace ohledně fúze?

Časté dotazy


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt