Plzeňská teplárenská

DOBRÁ ZPRÁVA - CENA TEPLA V PLZNI SE V PŘÍŠTÍM ROCE NEMĚNÍ


Plzeňské domácnosti by měly v příštím roce zaplatit za gigajoule (GJ) tepla stejnou cenu jako doposud, to znamená 597,96 Kč včetně DPH. Cena pak zůstane stejná i pro veškeré instituce-školy, školky, úřady, zdravotnická a sociální zařízení i firmy, které jsou napojené na centrální zdroj vytápění.


„Nepočítáme s tím, že bychom cenu tepla v příštím roce zdražovali, zůstáváme tak nejlevnější teplárnou v České republice“, prohlásil generální ředitel plzeňské teplárny, Ing. Václav Pašek, PhD. „U bytu s průměrnou rozlohou 65 metrů čtverečních a průměrnou spotřebou tepla 20 GJ za rok představuje naše cena tepla měsíční platbu za vytápění i ohřev vody pouze 1.000 Kč“, uvedl generální ředitel.

Tento krok si Plzeňská teplárenská může dovolit zejména vzhledem k trvale dobrým hospodářským výsledkům i díky nezávislosti na dodávkách plynu z Ruska. Zdrojem vytápění v Plzni je komunální odpad, biomasa v podobě štěpky a v neposlední řadě spalování tuzemského hnědého uhlí.

„Důležitým předpokladem pro nás současně je, že věříme v podporu teplárenství ze strany státu, zejména v transformační podporu, zachování stávajících podpor a nezavádění nových daní či poplatků na naši výrobu a služby“, doplnil dále generální ředitel.

Plzeňská teplárenská dodává teplo do více jak 54 tisíc plzeňských domácností, což představuje přibližně 163 tisíc obyvatel města z celkového počtu 180 tisíc obyvatel Plzně. Současně dodává teplo i do škol, školek, zařízení sociální péče, zdravotnických zařízení a plzeňských firem.


Další informace:

 

Publikováno dne 1. 9. 2022

Předchozí novinka Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt