Plzeňská teplárenská

Okolí Boleveckých rybníků obsadil Běh Plzeňské teplárenské

V sobotu 25.8. se v Plzni na Ostende uskutečnil již pátý ročník tradičního Běhu Plzeňské teplárenské, a.s. pro širokou veřejnost. Letošní novinkou byl především start zdarma pro účastníky všech kategorií. Po předchozím tropickém prázdninovém počasí panovalo v den akce citelně chladnější a větrné počasí. Přesto se akce zúčastnil rekordní počet startujících. Do cíle doběhlo celkem 166 běžců. 48 z nich doběhlo do cíle trasy 5,5 km, 30 trasy o délce 3,5 km a 11 běžců se zúčastnilo nesoutěžního běhu na 2 km. Přišly také závodit děti, kterých bylo celkem 77. Děti a mládež sbírali body do hodnocení Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje, jehož byl běh součástí. Akcí provázel moderátor Josef Kožnar a svoji přítomností ji podpořili patroni akce - úspěšní plzeňští olympionici – bronzový medailista z OH v Sydney 2000 Jan Řehula a zlatý medailista z OH v Mexiku 1968 Jan Kůrka