Plzeňská teplárenská

Plzeňská teplárna se pyšní ekoznačkou „Zdravá krajina partner projektu“

Plzeňský kraj zapojuje v rámci projektu Zdravá krajina do problematiky ochrany životního prostředí firmy působící v Plzeňském kraji. Vytvořil proto ekoznačku „Zdravá krajina partner projektu“ právě pro ty firmy, které se chtějí podílet na environmentálních opatřeních v krajině.

Jednou z prvních společností, která se do spolupráce s Plzeňským krajem v této oblasti zapojila a bude ekoznačku používat je Plzeňská teplárenská. Důvody pro zapojení plzeňské teplárny do celého projektu osvětlil obchodně technický ředitel společnosti, Jakub Vojta, BBS: „Důvodem účasti v projektu „Zdravá krajina“ bylo naše přesvědčení, že realizace ekologických projektů a opatření podporující adaptaci krajiny na změnu klimatu a zvýšení biodiverzity má prostě smysl.“ Dále pan ředitel uvedl, čím konkrétně Plzeňská teplárenská pomůže krajině v Plzeňském kraji: „Pro letošní rok jsme se rozhodli finančně podpořit vznik umělého plovoucího ostrova pro hnízdění ptáků v přírodní rezervaci Zbynické rybníky, okres Klatovy.“
Kromě podpory celé řady kulturních, sportovních i charitativních akcí se tak Plzeňská teplárenská zapojila i do podpory konkrétních projektů na ochranu životního prostředí v Plzeňském kraji. Možnost zapojení do programu partnerství je otevřeno i pro další firmy, které pozitivně přistupují k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji. Stačí se ozvat na emailovou adresu zdravakrajina_partner@plzensky-kraj.cz.

Tisková zpráva
Za Plzeňskou teplárenskou, a.s.  Ing. Petra Siegerová

Publikováno dne 2. 7. 2024

Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt