Plzeňská teplárenská

Křest kalendáře pro rok 2013

Ve čtvrtek večer byly slavnostně vydraženy v hudebním klubu Pantheon při charitativní aukci spojené se slavnostním křtem nového kalendáře Plzeňské teplárenské na rok 2013.

Akce se letos uskutečnila už počtvrté. V minulosti měla Plzeňská teplárenská ve svém reprezentativním kalendáři zvěčněny slavné plzeňské rodáky nebo úspěchy zdejších sportovců a umělců. Letos došlo na zlaté české slavíky.

"Každého z držitelů tohoto ocenění jsem požádal, zda by nám do aukce nevěnoval nějaký cenný předmět spojený s jeho osobou. Většina s nadšením vyhověla," řekl Roman Jurečko, předseda představenstva Teplárny a autor myšlenky charitativních aukcí.

Skutečný vrchol aukce přišel ve chvíli, když se dražil obraz mladé ženy malovaný Karlem Gottem. Cena rychle vyskákala nad 200 tisíc korun. "Už jsem na pódiích zažil leccos, ale tohle ještě ne," vykřikoval do mikrofonu moderátor v roli licitátora Petr Jančařík a vedle stojící Roman Jurečko si dokonce přímo na pódium objednal panáka "aby to s ním neseklo...". V tu chvíli poprvé zvedá ruku dáma stojící u jednoho ze stolků a oznamuje částku čtvrt milionu korun. Nikdo další už nepřihodil.

"Čekala jsem, že se pánové na galerii pochlapí a vydrží přihazovat déle," řekla nová majitelka obrazu Romana Assadová, šéfka své spediční firmy Logspeed.

"Je sice krize, ale snažíme se," usmála se a při přebírání obrazu pak všechny překvapila, když řekla, že vydraženou částku dobrovolně zaokrouhlí na 300 tisíc. "Aby se částka dobře rozdělovala mezi tři subjekty, jimž je výtěžek dražby určen".

O peníze se podělil Dětský domov Domino, Liga na ochranu zvířat provozující psí útulek v Plzni a třetina výtěžku putuje na sbírku určenou na nové zvony na plzeňské katedrále sv. Bartoloměje. "To co jsme zde dnes viděli, to nebylo jen furiantství spojené se snahou trumfnout v dražbě toho druhého, ale snaha udělat dobrý skutek, a toho si vážím," řekl biskup František Radkovský.

Celková částka, kterou se nakonec podařilo vybrat, dosáhla 1 077 000 korun, což je nejvíc v historii. "Laťka je hodně vysoko. Nevím, nevím, co budeme muset vymyslet na příští rok, abychom to zase překonali," uzavřel večer Roman Jurečko.

Zdroj: http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/gottuv-obraz-vydrazili-v-plzni-za-300-tisic-penize-jdou-na-charitu-20121214.html

Publikováno dne 17. 12. 2012

Předchozí novinka Všechny novinky Následující novinka Všechny novinky


Plzeňská teplárenská, a.s.
Doubravecká 2760/1
301 00 Plzeň

Recepce: 377 180 111
Zelená linka: 800 505 505

Rychlý kontakt

Rychlý kontakt